Be2Can / Filmy / Neuveriteľné, ale pravdivé
Neuveriteľné, ale pravdivé
Alain a Marie sa presťahovali do vysnívaného domu na predmestí. Realitný agent ich však varoval: to, čo sa nachádza v suteréne, môže navždy zmeniť ich životy. Quentin Dupieux, jeden z najexcentrickejších filmových tvorcov, má zdanlivo nevyčerpateľnú zásobu bizarných nápadov, ktoré rozvíja s komickou sebe vlastnou brilantnosťou.
Alain a Marie sú na obhliadke domu na pokojnom predmestí. Realitný agent ich varuje, že to, čo ukrýva suterén, im obráti život hore nohami. Manželia, ohromení a nadšení tým, čo objavia, sa rozhodnú nehnuteľnosť kúpiť. Keď k nim príde na večeru Alainov drzý šéf s priateľkou, pokušenie podeliť sa o neuveriteľnú (ale pravdivú!) informáciu je silné. Marie je však odhodlaná udržať ju v tajnosti. Začne byť pivnicou posadnutá a nemôže si pomôcť nevydať sa tam... Quentin Dupieux, jeden z najexcentrickejších filmových tvorcov, má zdanlivo nevyčerpateľný zdroj bizarných nápadov, na ktorých so svojou komickou genialitou stavia. Svojim hercom opäť poskytol veľkorysú príležitosť zahrať si nezabudnuteľne bizarné postavy. Obľúbení francúzski herci Alain Chabat a Léa Drucker prispievajú svojimi mladíckymi výkonmi k satirickému diskurzu o ľudskej posadnutosti a prepožičiavajú výstižné črty dvojici, ktorá čelí nezvyčajnej výzve. Anaïs Demoustierová stvárňuje promiskuitnú mladú ženu so správnou dávkou inteligentnej ľahkosti. O výkone Benoîta Magimela sa dá povedať len toľko, že je to jednoznačne herec na vrchole svojej kariéry, ktorý je schopný všetkého.
Pustit na Edisonline

Quentin Dupieux


Quentin Dupieux (1974) sa narodil v Paríži, v osemnástich objavil filmovú tvorbu a kúpil si prvý syntetizátor. Ako pán Oizo vydal klasickú skladbu Flat Beat a albumy ako Analog Worms Attack, Moustache (Half a Scissor) a Lambs Anger. V roku 2007 zrežíroval, nakrútil, zostrihal a skomponoval hudbu k svojmu celovečernému debutu Steak. Nasledoval absurdný horor Guma (2010) a po ňom komédia Wrong (2012). Medzi jeho ďalšie režisérske počiny patria filmy Fízli (2012), Realita (2014), Pozor na oči (2018) s Benoîtom Poelvoordom a Grégoirem Ludigom v hlavných úlohách, Jelenica (2019) s Jeanom Dujardinom a Adèle Haenel či Mucha v kufri (2020) s Grégoirem Ludigom a Davidom Marsaisom.

Réžia
Quentin Dupieux
Scenár
Quentin Dupieux
Strih
Quentin Dupieux
Kamera
Quentin Dupieux
Zvuk
Julien Perrin
Hudba
Jon Santo
Hrajú
Alain Chabat, Léa Drucker, Benoît Magimel, Anais Demoustier
Pôvodný názov
Incroyable mais vrai
Anglický názov
Incredible But True
Rok
2022
Krajina
Francúzsko, Belgicko
Jazyk
FR
Titulky
CZ
Stopáž
74 min
Žáner
Dráma, Fantasy, Komédia
Prístupnosť
15+
Datum premiéry
08. 12. 2022
Vstupenky na film nájdete vo svojom obľúbenom kine.
Pustit na Edisonline

Trailer

Ohlasy v médiách

The Film Stage
„Hravá a presvedčivá variácia na večný sci-fi príbeh."
Více
Screen Daily
„Klasický Dupieux..."
Více
Súbory cookie zhromažďujeme s cieľom lepšie konfigurovať služby webovej stránky. Súhlasom nám umožňujete získavať anonymizované štatistické údaje. Viac informácií nájdete tu. Ďakujem!
Nie
Súhlasím