Be2Can / Filmy / Alcarràs
Alcarràs
Alcarràs Život rodiny pestovateľov broskýň v malej dedinke v Katalánsku sa zmení, keď majiteľ pozemku zomrie a jeho dedič sa rozhodne pozemok predať, čo náhle ohrozí živobytie rodiny.
Rodina Solé trávi každé leto zberom broskýň vo svojom sade v Alcarràse, malej dedinke v Katalánsku v Španielsku. Tohtoročná úroda však môže byť ich poslednou, pretože im hrozí vysťahovanie. Nové plány s pozemkom, ktoré zahŕňajú výrub broskyňových stromov a inštaláciu solárnych panelov, spôsobujú rozkol v tejto veľkej a súdržnej rodine. Prvýkrát čelia neistej budúcnosti a riskujú, že prídu nielen o svoj ovocný sad. Po svojom krásnom debute Leto 1993 Carla Simón opäť čerpá zo svojich skúseností z vidieckeho života na katalánskom vidieku. Život miestnych ľudí je neustále pod vplyvom rozmarného podnebia a súčasťou kolobehu riadeného ročnými obdobiami.
Pustit na Edisonline

Carla Simón


Carla Simón (1986) sa narodila v Barcelone, vyrastala v malej katalánskej dedinke. Študovala audiovizuálnu komunikáciu v Barcelone a Kalifornii a londýnsku filmovú školu. V roku 2015 sa zúčastnila na Berlinale Talents, kde bol scenár jej celovečerného debutu Leto 1993 vybraný do Berlinale Script Station. Dokončený film sa premietal na Berlinale 2017, kde získal Grand Prix medzinárodnej poroty Generation Kplus a cenu GWFF za najlepší prvý hraný film. Film následne získal tri ceny Goya a množstvo ďalších medzinárodných ocenení.

Réžia
Carla Simón
Scenár
Carla Simón, Arnau Vilaró
Strih
Ana Pfaff
Kamera
Daniela Cajías
Zvuk
Eva Valiño
Hudba
Andrea Koch
Hrajú
Jordi Pujol Dolcet, Anna Otin, Xènia Roset, Albert Bosch, Ainet Jounou, Josep Abad
Pôvodný názov
Alcarràs
Anglický názov
Alcarràs
Rok
2022
Krajina
Španielsko, Taliansko
Jazyk
CAT, SP, EN
Titulky
CZ
Stopáž
120 min
Žáner
Dráma
Prístupnosť
15+
Datum premiéry
13. 10. 2022
Vstupenky na film nájdete vo svojom obľúbenom kine.
Pustit na Edisonline

Trailer

Ohlasy v médiách

IndieWire
„Alcarràs prejavuje svoju dychberúcu silu v detailoch, ktoré vykresľujú detailnú históriu tohto domova."
Více
Hollywood Reporter
„Ide o precítenú drámu ťažkého stretu medzi tradičným farmárstvom a priemyslom."
Více
Súbory cookie zhromažďujeme s cieľom lepšie konfigurovať služby webovej stránky. Súhlasom nám umožňujete získavať anonymizované štatistické údaje. Viac informácií nájdete tu. Ďakujem!
Nie
Súhlasím