Be2Can / Filmy / Blízko
Blízko
Intenzívne priateľstvo dvoch trinásťročných chlapcov Lea a Remiho sa náhle naruší. Léo sa snaží pochopiť, čo sa stalo a vyhľadá Sophie, Rémiho matku. "Blízko" je film o priateľstve a zodpovednosti.
Talentovaný belgický režisér Lukas Dhont, autor cenami ovenčeného filmu Dievča o trans žene narodenej v tele chlapca, tentoraz prichádza s emocionálne silným portrétom výnimočného zväzku Léa a Rémiho. Chlapci spoločne zdieľajú svet a každý moment v ňom, dostávajú sa však do veku, keď vzťahy treba pomenovať. Rémi si ironické poznámky spolužiakov zdanlivo nevšíma, Leo však upadá do pochybností a túži zapadnúť do chlapčenského kolektívu. Do bezstarostného života neúprosne vtrhne dospelosť. Film o priateľstve a zodpovednosti vyniká neobvyklou empatiou a fenomenálnymi výkonmi debutujúcich hercov.
Pustit na Edisonline

Lukas Dhont


Belgický scenárista a režisér Lukas Dhont (1991) vyštudoval audiovizuálne umenie na Kráľovskej akadémii výtvarných umení v Ghente. Presadil sa krátkymi filmami Stratené telo (Corps perdu, 2012) a Nekonečný (L’Infini, 2014). Režíroval viacero originálnych hudobných videí, spolupracuje aj na tanečných projektoch. Dráma Dievča (Girl, 2018) s príbehom o tranzícii dospievajúcej hrdinky bola jeho celovečerným debutom. Film zažiaril na festivale v Cannes a Dhont sa razom stal výrazným generačným talentom. Najnovší film Blízko jeho renomé iba posilňuje.

Réžia
Lukas Dhont
Scenár
Lukas Dhont, Angelo Tijssens
Strih
Alain Dessauvage
Kamera
Frank van den Eeden
Zvuk
Vincent Sinceretti
Hudba
Valentin Hadjadj
Hrajú
Léa Drucker, Kevin Janssens, Émilie Dequenne, Igor van Dessel, Eden Dambrine, Gustav De Waele
Pôvodný názov
Close
Anglický názov
Close
Rok
2022
Krajina
Francúzsko, Belgicko, Holandsko
Jazyk
FR
Titulky
CZ
Stopáž
105 min
Žáner
Dráma
Prístupnosť
15+
Vstupenky na film nájdete vo svojom obľúbenom kine.
Pustit na Edisonline

Trailer

Súbory cookie zhromažďujeme s cieľom lepšie konfigurovať služby webovej stránky. Súhlasom nám umožňujete získavať anonymizované štatistické údaje. Viac informácií nájdete tu. Ďakujem!
Nie
Súhlasím