Ľubomír Šulko (Panta Rhei) pozýva na film JFK návrat: Za zrkadlom
Be2Can / Filmy / JFK návrat: Za zrkadlom
JFK návrat: Za zrkadlom
Odtajnené spisy o atentáte na prezidenta Kennedyho v oveľa širších súvislostiach. Ich cieľom je objasniť, čo sa v roku 1963 skutočne stalo.
Tridsať rokov po svojom filme "JFK" berie režisér Oliver Stone svojich divákov na cestu po nedávno odtajnených dôkazoch o atentáte na prezidenta Kennedyho – najzávažnejšej a najzáhadnejšej americkej vražde 20. storočia. Spolu s oscarovými rozprávačmi Whoopi Goldbergovou a Donaldom Sutherlandom a vynikajúcim tímom lekárskych a balistických expertov, historikov a svedkov Stone predkladá presvedčivé dôkazy, že v prípade Kennedyho sa "konšpiračná teória" stala "konšpiračným faktom".
Pustit na Edisonline

Oliver Stone


Oliver Stone sa narodil v roku 1946 v New Yorku. V rokoch 1967 až 1968 slúžil v pechote americkej armády vo Vietname a bol vyznamenaný Bronzovou hviezdou za statočnosť. Po návrate z Vietnamu dokončil v roku 1971 vysokoškolské štúdium na Filmovej škole Newyorskej univerzity. Kým dosiahol úspech vo filmovom priemysle, pracoval ako taxikár, obchodný námorník, predajca reklamy či asistent produkcie. Je držiteľom troch Oscarov, napísal a režíroval viac ako 20 celovečerných filmov, z ktorých viaceré patria medzi najvplyvnejšie a najikonickejšie filmy posledných desaťročí ako napríklad JFK, Čata alebo Takí normálni zabijaci.

Réžia
Oliver Stone
Scenár
James DiEugenio
Strih
Brian Berdan, Kurt Mattila, Richard B. Molina
Kamera
Robert Richardson
Zvuk
Dean Hurley
Hudba
Jeff Beal
Hrajú
John F. Kennedy, Walter Cronkite, Malcolm Kilduff, Lee Harvey Oswald, Jacqueline Kennedy
Pôvodný názov
JFK Revisited: Through the Looking Glass
Anglický názov
JFK Revisited: Through the Looking Glass
Rok
2021
Krajina
USA
Jazyk
EN
Titulky
CZ
Stopáž
118 min
Žáner
Dokumentárne, Historický
Prístupnosť
15+
Datum premiéry
17. 11. 2022
Vstupenky na film nájdete vo svojom obľúbenom kine.
Pustit na Edisonline

Trailer

Ohlasy v médiách

France24
„Mimoriadne precízny a úžasne zaujímavý film."
Více
The Globe and Mail
„Miestami fascinujúci, miestami frustrujúci film dokazuje, že Stone, profesionálny provokatér, má stále na to, aby rozvášnil publikum."
Více
Súbory cookie zhromažďujeme s cieľom lepšie konfigurovať služby webovej stránky. Súhlasom nám umožňujete získavať anonymizované štatistické údaje. Viac informácií nájdete tu. Ďakujem!
Nie
Súhlasím