Michal Havran pozýva na film Pacifiction
Be2Can / Filmy / Pacifiction
Pacifiction
Na ostrove vo Francúzskej Polynézii žije Vysoký komisár, muž s búrlivou povahou a skúsený diplomat, medzi najvyššími politikmi a najnižšími sociálnymi vrstvami svojich spoluobčanov. Povráva sa, že bola spozorovaná ponorka, ktorej desivá prítomnosť by mohla byť predzvesťou návratu francúzskych jadrových testov.
Albert Serra, režisér avantgardného filmu Liberté (Zvláštna cena poroty v Cannes Un Certain Regard, 2016), sa vymyká všetkým konvenciám konformizmu, od vízie umierajúceho kráľa Slnka vo filme Smrť Ľudovíta XIV. (Zvláštna cena poroty v Cannes Un Certain Regard, 2019) až po exotickú zápletku na pozadí jadrovej hrozby. Vo filme Pacifiction s duchom lahodného tropického príbehu prehriateho tahitským slnkom si herec Benoît Magimel oblieka kostým veľvyslanca po boku Sergiho Lópeza v úlohe majiteľa zatuchnutého nočného klubu.
Pustit na Edisonline

Albert Serra


Katalánsky umelec a režisér Albert Serra (1975) sa narodil v Banyoles, študoval filozofiu a literatúru, písal divadelné hry a produkoval rôzne videá. Medzinárodné uznanie získal prvým dlhometrážnym filmom Honor of the Knights, voľnou adaptáciou Dona Quijota, kde hrajú neprofesionálni herci z jeho dediny. Film uviedli v sekcii Directors’ Fortnight na festivale v Cannes v roku 2006. V roku 2013 získal v Locarne Zlatého leoparda za drámu Príbeh mojej smrti, inšpirovanú Casanovovými memoármi. Film Smrť Ľudovíta XIV. s Jean-Pierrom Léaudom v hlavnej úlohe kráľa Slnka bol uvedený v oficiálnom výbere filmového festivalu v Cannes v roku 2016. Dráma Sloboda z roku 2018 s Helmutom Bergerom, Marcom Susinim, Baptisteom Pinteauxom v hlavných úlohách je filmovým spracovaním jeho rovnomennej divadelnej hry z berlínskej Volksbühne. V sekcii Un Certain Regard v Cannes v roku 2019 získal film Zvláštnu cenu poroty. Serra sa vrátil do Cannes opäť v roku 2022 v oficiálnom súťažnom výbere s filmom Pacifiction.

Réžia
Albert Serra
Scenár
Albert Serra
Strih
Artur Tort, Ariadna Ribas, Albert Serra
Kamera
Artur Tort
Zvuk
Jordi Ribas, Bruno Tarrière
Hudba
Joe Robinson, Marc Verdaguer
Hrajú
Benoît Magimel, Sergi López, Montse Triola, Lluís Serrat, Marc Susini
Pôvodný názov
Tourment sur les îles
Anglický názov
Pacifiction
Rok
2022
Krajina
Francúzsko, Španielsko, Nemecko, Portugalsko
Jazyk
FR, EN
Titulky
CZ
Stopáž
165 min
Žáner
Dráma, Thriller
Prístupnosť
15+
Datum premiéry
09. 3. 2023
Vstupenky na film nájdete vo svojom obľúbenom kine.
Pustit na Edisonline

Trailer

Ohlasy v médiách

Little White Lies
„Albert Serra sa vracia s apokalyptickou ságou, odohrávajúcou sa na Tahiti v jednom zo svojich doteraz najúspešnejších a najvyzretejších filmov."
Více
The Guardian
„Môžem povedať len toľko, že ma film a jeho nenápadná evokácia číreho zla uchvátili."
Více
Súbory cookie zhromažďujeme s cieľom lepšie konfigurovať služby webovej stránky. Súhlasom nám umožňujete získavať anonymizované štatistické údaje. Viac informácií nájdete tu. Ďakujem!
Nie
Súhlasím