Be2Can / Filmy / Posledný strih
Posledný strih
Malému filmovému štábu, ktorý nakrúca nízkorozpočtový zombie film, sa všetko zrúti, keď zaútočia skutoční zombie.
V opustenej budove sa pokazí natáčanie nízkorozpočtového zombie hororu. Protivný režisér svojím nepríjemným správaním privedie hercov a štáb na pokraj síl, keď odhalí svoj plán, ako vniesť do projektu energiu a vzrušenie: oživiť skutočnú, starodávnu zombie kliatbu. V šialenom jednom zábere, v ktorom lietajú časti tiel a tekutiny, herci bojujú o život s nemŕtvymi a ich režisérom, až kým film nedospeje do šokujúceho záveru a nenabehnú titulky... ale je to celý príbeh? Oscarový scenárista a režisér Michel Hazanavicius prináša jeden z najinovatívnejších, najradostnejších a najzábavnejších ľúbostných listov filmu a filmovej tvorbe, aký ste kedy videli. Adaptácia kultového japonského kasového trháku One Cut of The Dead od Chinichiro Ueda.
Pustit na Edisonline

Michel Hazanavicius


Oscarom® ocenený režisér, scenárista a producent Michael Hazanavicius je známy najmä vďaka čiernobielej komediálnej dráme Umelec z roku 2011, ktorá v roku 2012 získala päť Oscarov vrátane Oscara za najlepší film a réžiu. Medzi Hazanaviciusove predchádzajúce režisérske počiny patria aj Zabudnutý princ s Omarom Syom a Bérénice Bejo v hlavných úlohách, Obávaný s Louisom Garrelom, Stacy Martin a Bérénice Bejo, Pátranie rovnako s Bérénice Bejo a Annette Bening v hlavných úlohách, ako aj francúzsky špionážny parodický kasový trhák OSS 177: Káhira, hniezdo špiónov a jej pokračovanie OSS 117: Stratený v Riu. Medzi jeho najnovšie projekty patrí film Posledný strih, ktorý otváral filmový festival v Cannes v roku 2022 a dráma z obdobia druhej svetovej vojny La plus précieuse des marchandises adaptovaná podľa pôvodného románu Jeana-Clauda Grumberga.

Scenár
Michel Hazanavicius
Strih
Mickael Dumontier
Kamera
Jonathan Ricquebourg
Zvuk
Selim Azzazi, Ken Yasumoto, Jean Minondo
Hudba
Alexandre Desplat
Hrajú
Romain Duris, Bérénice Bejo, Grégory Gadebois, Finnegan Oldfield, Sébastien Chassagne
Pôvodný názov
Z (comme Z)
Anglický názov
Final Cut
Rok
2022
Krajina
Francúzsko, Veľká Británia, Japonsko
Jazyk
FR, JP
Titulky
CZ
Stopáž
110 min
Žáner
Horor, Komédia
Prístupnosť
15+
Datum premiéry
27. 10. 2022
Medzinárodný predaj
mezinarodní
SK Distribútor
distributor
Vstupenky na film nájdete vo svojom obľúbenom kine.
Pustit na Edisonline

Trailer

Ohlasy v médiách

Le Parisien
★★★★★ „Výnimočné vyznanie lásky k filmu."
Více
The Times
★★★★ „Dômyselný, vtipný a prekvapivo dojemný,"
Více
Súbory cookie zhromažďujeme s cieľom lepšie konfigurovať služby webovej stránky. Súhlasom nám umožňujete získavať anonymizované štatistické údaje. Viac informácií nájdete tu. Ďakujem!
Nie
Súhlasím