Be2Can / Filmy / Rimini
Rimini
Film Ulricha Seidla vykresľuje postavu Richieho Brava. Matkina smrť ho privedie z adoptívneho domova v Taliansku späť do jeho tínedžerskej izby v Rakúsku, kde Charlton Heston stále napína bicepsy a Vinnetou je ešte vždy nažive.
Smrť matky privedie Richieho Brava z jeho adoptívneho domova v Taliansku späť do imaginárnej izby v rodnom Dolnom Rakúsku. S alkoholom v ruke a zamatovými melódiami Wurlitzera sa lúči v pivnici so svojím ""piccolo fratello"", zatiaľ čo jeho otec bezútešne hľadí z okna, opustený v domove dôchodcov. Bývalá popová hviezda Richie Bravo prežíva a zarába v Rimini aj mimo sezóny. Tvrdí, že je stále ""con molto amore"" - a to je len malá dávka sexuálnej vášne, ktorú potrebuje, aby sa mohol obliecť do korzetu a ""jacketto"", čo sa rýmuje s ""perfetto"", a potom s chuťou spievať zádumčivé nemecké piesne v strohých hotelových foyeroch pre organizované zájazdy postarších krajanov. Tento rakúsky gigolo oplývajúci zmyselným a značne zatuchnutým šarmom si razí cestu do myslí, tiel a peňaženiek postarších žien bez akýchkoľvek zábran a škrupulí. Seidlov nový opus magnum je hlboko romantický až smutný. Hoci na povrchu pôsobí tento film špinavo a zvrátene, v hĺbke zachytáva životný pátos ako máloktorý iný. V Rimini sa naposledy objavuje na plátne Hans-Michael Rehberg (v úlohe otca) a Michael Thomas žiari ako jeho syn. Seidl je známy svojimi osobitými titulmi ako Import/Export, Safari a trilógia Raj.
Pustit na Edisonline

Ulrich Seidl


Režisér a producent Ulrich Seidl (1952), rodák z Viedne, začal svoju kariéru oceňovanými dokumentárnymi filmami ako Dobré správy (1990), Zvieracia láska (1995) či Modelky (1998). Jeho prvý hraný film Psie dni získal v roku 2001 Zvláštnu cenu poroty na filmovom festivale v Benátkach. Do súťaže v Cannes pozvali v roku 2007 Import Export, jeho prvý film produkovaný vlastnou produkčnou spoločnosťou. Tri Seidlove filmy z úspešnej a viackrát ocenenej trilógie Raj (2012) mali premiéru v súťažiach najvýznamnejších svetových filmových festivalov v Cannes, Benátkach a Berlíne. Nasledovali filmy V pivnici (2014) a Safari (2016).

Réžia
Ulrich Seidl
Scenár
Veronika Franz, Ulrich Seidl
Strih
Monika Willi
Kamera
Wolfgang Thaler
Zvuk
Matz Müller
Hudba
Fritz Ostermayer, Herwig Zamernik
Hrajú
Michael Thomas, Tessa Göttlicher, Hans-Michael Rehberg, Inge Maux, Claudia Martini, Georg Friedrich, Natalya Baranova
Pôvodný názov
Rimini
Anglický názov
Rimini
Rok
2022
Krajina
Nemecko, Rakúsko, Francúzsko
Jazyk
DE, IT
Titulky
CZ
Stopáž
116 min
Žáner
Dráma, Komédia
Prístupnosť
18+
Datum premiéry
03. 11. 2022
Vstupenky na film nájdete vo svojom obľúbenom kine.
Pustit na Edisonline

Trailer

Ohlasy v médiách

Variety
„Mrazivé podobenstvo o tom, ako hriechy otca prešli v podobe trestov na syna, ako aj o morálnom vesmíre, ktorý sa naprieč generáciami ohýba."
Více
The Guardian
„Pre každého sú tu nejaké muky, aj pre publikum. Je v tom akási oslnivosť."
Více
Súbory cookie zhromažďujeme s cieľom lepšie konfigurovať služby webovej stránky. Súhlasom nám umožňujete získavať anonymizované štatistické údaje. Viac informácií nájdete tu. Ďakujem!
Nie
Súhlasím