Šárka Gmiterková vás pozýva na film Udalosť
Be2Can / Filmy / Udalosť
Udalosť
Film Udalosť je adaptáciou autobiografického románu čerstvej nositeľky Nobelovej ceny za rok 2022 Annie Ernauxovej a rozpráva príbeh fyzického a emocionálneho boja mladej ženy o nelegálny potrat v zúfalom závode s časom. Silná a strhujúca dráma odohrávajúca v spoločnosti, ktorá odsudzovala ženskú túžbu a sexuálnu slobodu.
Francúzsko, 1963. Anna je šikovná mladá študentka, ktorá má pred sebou sľubnú budúcnosť. Keď však otehotnie, možnosť dokončiť štúdium a vymaniť sa z obmedzení sociálneho prostredia sa rozplynie. S blížiacimi sa záverečnými skúškami a rastúcim bruškom sa Anne rozhodne konať, aj keby mala čeliť hanbe a bolesti, aj keby mala riskovať väzenie...
Pustit na Edisonline

Audrey Diwan


Filmárka a scenáristka Audrey Diwan (1980) pochádza z Paríža, spolupracovala s režisérmi ako Cédric Jimenez, Gilles Lellouche či s režisérkou Valérie Donzelli. Debutovala celovečerným filmom Losing It, v ktorom si zahrali Céline Sallette a Pio Marmaï. V roku 2021 získal jej druhý celovečerný film Udalosť Zlatého leva na filmovom festivale v Benátkach.

Réžia
Audrey Diwan
Scenár
Marcia Romano, Audrey Diwan, Annie Ernaux
Strih
Géraldine Mangenot
Kamera
Laurent Tangy
Zvuk
Evgueni Galperine, Sacha Galperine
Hrajú
Anamaria Vartolomei, Kacey Mottet Klein, Luàna Bajrami, Louise Orry-Diquéro, Louise Chevillotte, Pio Marmaï, Sandrine Bonnaire
Pôvodný názov
L'événement
Anglický názov
Happening
Rok
2021
Krajina
Francúzsko
Jazyk
FR
Titulky
CZ
Stopáž
100 min
Žáner
Dráma
Prístupnosť
15+
Datum premiéry
27. 10. 2022
Vstupenky na film nájdete vo svojom obľúbenom kine.
Pustit na Edisonline

Trailer

Ohlasy v médiách

Entertainment Weekly
„Ak sa vám film Udalosť zdá ako úder päsťou do solar plexu, presne, presne tak sa budete jeho zhliadnutí cítiť."
Více
Washington Post
„Triezva pripomienka toho, že dôsledky obmedzenia prístupu k bezpečnej lekárskej starostlivosti nie sú iba teoretické, ale aj existenciálne."
Více
Súbory cookie zhromažďujeme s cieľom lepšie konfigurovať služby webovej stránky. Súhlasom nám umožňujete získavať anonymizované štatistické údaje. Viac informácií nájdete tu. Ďakujem!
Nie
Súhlasím