Be2Can / Filmy / Kúsok neba
Kúsok neba
V odľahlej horskej dedine je mladá láska Anny a Marca vystavená skúške. V dôsledku mozgového nádoru Marco čoraz viac stráca kontrolu nad svojimi impulzmi. V napätých vzťahoch v dedinskej komunite a po Marcovej chorobe Anne bojuje o zachovanie lásky, ktorá nakoniec zatieni aj smrť.
Hoci Marco pochádza z nížin, je to statný chlap. Teraz pracuje ako pomocník horského farmára Aloisa v odľahlej švajčiarskej alpskej dedine a dokonca aj pri stole štamgastov v miestnom hostinci sa ľudia pomaly učia oceňovať tohto muža, ktorý si objednáva len ľadový čaj. Anna je miestne dedinské dievča, ktoré má z predchádzajúceho vzťahu dcéru Júliu. Niektorí pochybujú o tom, či tento nový vzťah bude fungovať - nie však Marco alebo Anna. Zoberú sa. Ich láska je nežná a krásna. Nemôžu tomu úplne porozumieť, ale vyjadrujú to jednoduchými slovami. Dôvera medzi nimi rastie a ich neha pretrváva. Šťastie, ktoré pociťujú pri každom dotyku, prekoná len teplo, ktoré pocítia, keď pohladia kravu. Čoskoro sa však ukáže, že Marco čoraz viac stráca kontrolu nad svojimi impulzmi... Ľudskosť a príroda sa vo filme Michaela Kocha prelínajú jedinečným spôsobom. Jeho dielo, poháňané kongeniálnou normálnosťou neprofesionálneho hereckého obsadenia, sleduje rytmus ročných období s pokojnou presvedčivosťou, ktorá je napriek okolnostiam bez hystérie - aj keď telo a duša sú plné napätia.
Pustit na Edisonline

Michael Koch


Michael Koch (1982) sa narodil v Luzerne vo Švajčiarsku a študoval na Akadémii mediálnych umení v Kolíne nad Rýnom. Jeho krátke filmy obišli vyše 100 medzinárodných festivalov. Kochov absolventský film Polar sa premietal na festivale Perspektive Deutsches Kino 2009 a získal ceny vrátane Nemeckej ceny za krátky film. Jeho celovečerný debut Marija mal premiéru v súťaži na festivale v Locarne a následne sa premietal na festivaloch v Toronte, Busane, Angers a Göteborgu. Kúsok neba (2022) je jeho druhým celovečerným filmom.

Réžia
Michael Koch
Scenár
Michael Koch
Strih
Florian Riegel
Kamera
Armin Dierolf
Zvuk
Jean-Pierre Gerth, Tobias Koch
Hudba
Jannik Giger, Tobias Koch
Hrajú
Michèle Brand, Simon Wisler, Elin Zgraggen, Daniela Barmettler, Josef Aschwanden
Pôvodný názov
Drii Winter
Anglický názov
A Piece of Sky
Rok
2022
Krajina
Švajčiarsko, Nemecko
Jazyk
SWISS GERMAN
Titulky
CZ
Stopáž
137 min
Žáner
Dráma, Romantický
Prístupnosť
15+
Datum premiéry
08. 12. 2022
Vstupenky na film nájdete vo svojom obľúbenom kine.
Pustit na Edisonline

Trailer

Ohlasy v médiách

Deadline
„Kúsok neba je nádherne spracovaný a sám o sebe krásny film."
Více
Screendaily
„Drsný, pôsobivý, miestami záhadný a skvelý majstrovský kus."
Více
Súbory cookie zhromažďujeme s cieľom lepšie konfigurovať služby webovej stránky. Súhlasom nám umožňujete získavať anonymizované štatistické údaje. Viac informácií nájdete tu. Ďakujem!
Nie
Súhlasím