Be2Can / Filmy / Krvavé pomaranče
Krvavé pomaranče
Vysoko zadlžený pár na dôchodku sa snaží vyhrať tanečnú súťaž. Minister je podozrivý z daňového podvodu. Tínedžer stretne úchyla.
Zadlžený pár dôchodcov sa snaží vyhrať tanečnú súťaž, minister hospodárstva je podozrivý z daňových únikov, dospievajúce dievča sa zoznámi so sexuálnym maniakom a mladý právnik sa usiluje vyšplhať na spoločenskom rebríčku. Ako sa dá očakávať, víťazom nemusí byť ten, ktorého sme tipovali. Výbušný koktail postáv rozohráva Jean-Christophe Meurisse vo svojom druhom celovečernom filme. Film Krvavé pomaranče, uvedený v rámci polnočného premietania na filmovom festivale v Cannes, stavia mosty medzi dušami žijúcimi v rozjatrenej spoločnosti.
Pustit na Edisonline

Jean-Christophe Meurisse


Po hereckom vzdelaní založil Jean-Christophe Meurisse v roku 2005 súbor Chiens de Navarre. Jeho divadelné inscenácie si všimli a medzinárodne ocenili kritici aj diváci. V roku 2015 nakrútil svoj prvý celovečerný film Apnée, ktorý mal premiéru na Týždni kritiky v Cannes v roku 2016. Film získal Cenu poroty za najlepšiu réžiu na Medzinárodnom festivale kultových filmov v Trouville-sur-mer v roku 2016 a v januári 2017 bol nominovaný v kategórii Najlepší prvý film na francúzsku cenu Lumière. Jean-Christophe bol v rokoch 2016 až 2018 s klubom AS Pontivy regionálnym majstrom v curlingu.

Scenár
Yohann Gloaguen, Jean-Christophe Meurisse, Amélie Philippe
Strih
Flora Volpelière
Kamera
Javier Ruiz Gomez
Zvuk
Lucas Héberlé
Hudba
Thibault Deboaisne
Hrajú
Alexandre Steiger, Christophe Paou, Lilith Grasmug, Olivier Saladin, Lorella Cravotta, Fred Blin
Pôvodný názov
Oranges sanguines
Anglický názov
Bloody Oranges
Rok
2021
Krajina
Francúzsko
Jazyk
FR
Titulky
CZ
Stopáž
102 min
Žáner
Dráma, Komédia, Krimi
Prístupnosť
18+
Datum premiéry
16. 3. 2023
Vstupenky na film nájdete vo svojom obľúbenom kine.
Pustit na Edisonline

Trailer

Ohlasy v médiách

Variety
„Máloktorý film vymení v polovici žáner a ešte menej filmov to urobí úspešne. Krvavým pomarančom sa darí oboje."
Více
Cineuropa
„Jean-Christophe Meurisse nakrútil ideálny film pre polnočnú projekciu, je plný komédie a šokujúceho obsahu."
Více
Súbory cookie zhromažďujeme s cieľom lepšie konfigurovať služby webovej stránky. Súhlasom nám umožňujete získavať anonymizované štatistické údaje. Viac informácií nájdete tu. Ďakujem!
Nie
Súhlasím