Be2Can / Filmy / Casablanca Beats
Casablanca Beats
Anas, bývalý raper, pracuje v kultúrnom centre. S podporou svojho nového učiteľa sa študenti pokúsia oslobodiť od ťarchy tradícií, aby mohli žiť svoju vášeň a vyjadriť sa prostredníctvom hip-hopovej kultúry.
Bývalý raper Anas dostane prácu v kultúrnom centre v robotníckej štvrti Casablanky. Žiaci, povzbudzovaní novým učiteľom, sa pokúsia oslobodiť od ťarchy istých tradícií, aby mohli žiť svoje vášne, objavovať samých seba a vyjadriť sa prostredníctvom hip-hopu, a to všetko v spoločnosti, kde je sloboda prejavu ohrozená. Nabil Ayouch preniká filmom Casablanca Beats do srdca mestských kultúrnych centier, aby dal hlas mladým ľuďom a vzdal tak hold týmto kreatívnym miestam, ktoré mu v období dospievania veľa dali. Anas pôsobí v kultúrnom centre Sidi Moumen - prvom, ktoré na predmestí Casablanky vytvorila režisérova nadácia.
Pustit na Edisonline

Nabil Ayouch


Nabil Ayouch (1969) sa narodil v Paríži. V roku 1997 režíroval svoj prvý celovečerný film Mektoub, ktorý sa stal marockým kandidátom na Oscara v kategórii Najlepší cudzojazyčný film, rovnako ako neskôr film Ali Zaoua (2000), ktorý získal 45 medzinárodných ocenení. Jeho ďalší celovečerný film Božie kone (2012) vznikol na základe bombových útokov v Casablanke v máji 2003 a uviedli ho v sekcii Un Certain Regard na filmovom festivale v Cannes, kde získal Cenu Françoisa Chalaisa. Bol oficiálnym marockým kandidátom na 86. ročníku udeľovania Oscarov, reprezentoval Maroko na Zlatých glóbusoch a získal 26 medzinárodných ocenení. Jeho ďalší film Much Loved vybrali v máji 2015 na festival v Cannes do sekcie Directors' Fortnight. V Maroku zakázaný film uviedli v 20 krajinách a získal 12 medzinárodných ocenení.

Réžia
Nabil Ayouch
Scenár
Nabil Ayouch
Strih
Marie-Hélène Dozo, Julia Gregory, Yassir Hamani
Kamera
Amine Messadi, Virginie Surdej
Zvuk
Nassim El Mounabbih
Hudba
Fabien Kourtzer, Mike Kourtzer
Hrajú
Ismail Adouab, Nouhaila Arif, Samah Baricou, Abdelilah Basbousi, Anas Basbousi
Pôvodný názov
Haut et fort
Anglický názov
Casablanca Beats
Rok
2021
Krajina
Maroko, Francúzsko
Jazyk
AR
Titulky
CZ
Stopáž
101 min
Žáner
Dráma, Hudobné, Tanečné
Prístupnosť
12+
Datum premiéry
15. 12. 2022
Vstupenky na film nájdete vo svojom obľúbenom kine.
Pustit na Edisonline

Trailer

Ohlasy v médiách

The Guardian
★★★★ „Má nákazlivú energiu, ktorá nás vtiahne do neustále sa meniacich svetov svojich postáv.“
Více
The Wrap
„Casablanca Beats ukazuje, že sila osobného prejavu môže obrátiť svet naruby.“
Více
Súbory cookie zhromažďujeme s cieľom lepšie konfigurovať služby webovej stránky. Súhlasom nám umožňujete získavať anonymizované štatistické údaje. Viac informácií nájdete tu. Ďakujem!
Nie
Súhlasím