Be2Can / Filmy / Na prach sa obrátiš
Na prach sa obrátiš
Pokornú a skromnú Ma a plachého Kui-jinga ich rodiny odmietli a prinútili ich uzavrieť dohodnuté manželstvo. Aby prežili, musia sa spojiť a vytvoriť si domov.
Ma a Kui-jing vedú podobne osamelý a komplikovaný život. Ma je mlčanlivý farmár, posledný zo svojej rodiny, ktorý zostal slobodný; Kui-jing je postihnutá a neplodná, dávno prekročila vek, ktorý sa na čínskom vidieku považuje za vhodný na manželstvo. Zdá sa, že ich dohodnutý sobáš, ktorý má spojiť dvoch ľudí zvyknutých na izoláciu a poníženie, ich vháňa do vzťahu, ktorý obom zhorší život. Namiesto toho však využijú príležitosť povzniesť sa nad seba a objaviť svoj spoločný osud. Učia sa, ako sa stať blízkymi spoločníkmi, ako sa spolu rozprávať, ako sa o seba starať a dokonca aj ako sa usmievať. To všetko napriek ťažkej práci, ktorú od nich vyžaduje ich archetypálne puto so zemou a skúšky, ktoré ich čakajú na spoločnej ceste. Na pozadí tém, ako sú vykorisťovanie poľnohospodárskych robotníkov, nútená urbanizácia, vykorenenie tradícií a chudoba, Li Ruijun, ktorý sa vracia do svojho rodného mesta Gaotai v severnej provincii Gansu,uprednostňuje pohľad hlavných postáv na svet s jeho prirodzenou naivitou a krehkosťou prostredníctvom prejavov dôvery a lásky, ktoré filmu dodávajú jemnú nežnosť a hlbokú ľudskosť.
Pustit na Edisonline

Li Ruijun


Ruijun Li (1983) sa narodil v čínskej provincii Gansu a v štrnástich rokoch začal študovať maľbu a hudbu. V roku 2003 absolvoval Inštitút manažmentu čínskeho národného ministerstva pre rozhlas, film a televíziu. Jeho filmy sa dostali do výberu na festivaly v Benátkach, Cannes a Tokiu. Film River Road premietali v sekcii Generation na Berlinale v roku 2015.

Réžia
Li Ruijun
Scenár
Li Ruijun
Strih
Li Ruijun
Kamera
Weihua Wang
Zvuk
Changrui Wang
Hudba
Peyman Yazdanian
Hrajú
Renlin Wu, Hai-Qing
Pôvodný názov
Yin ru chen yan
Anglický názov
Return to dust
Rok
2022
Krajina
Čína
Jazyk
MANDARIN
Titulky
CZ
Stopáž
133 min
Žáner
Dráma, Poetický
Prístupnosť
15+
Datum premiéry
06. 10. 2021
Vstupenky na film nájdete vo svojom obľúbenom kine.
Pustit na Edisonline

Trailer

Ohlasy v médiách

Hollywood Reporter
„Neuponáhľaný, ale hypnotický portrét dvoch vyvrheľov, ktorých dal osud dokopy, aby sa snažili prežiť všetky ročné obdobia."
Více
Variety
„Na prach sa obrátiš je pútavá, krásne spracovaná dráma, ktorá si - možno až príliš - zakladá na jednoduchosti."
Více
Súbory cookie zhromažďujeme s cieľom lepšie konfigurovať služby webovej stránky. Súhlasom nám umožňujete získavať anonymizované štatistické údaje. Viac informácií nájdete tu. Ďakujem!
Nie
Súhlasím