Be2Can / Filmy / Také to leto
Také to leto
Tri ženy sa rozhodnú stráviť dovolenku vo vidieckom dome, ktorý sa využíva na liečebné účely. Tu trávia dni a noci, aby preskúmali svoje sexuálne problémy a pokúsili sa skrotiť svojich vnútorných démonov.
Tri hypersexuálne ženy strávia 26 dní v tichom dome pri jazere. Léonie (vážna), Eugénie (impulzívna) a Gaëlle alias Gejša (koketná). Všetky tri sú tu dobrovoľne. Dohliada na ne sociálny pracovník a nie veľmi dôverný terapeut. Motto domu je ""hypersexualita nie je choroba"". Cieľom tohto experimentu nie je liečiť, ale skôr umožniť úprimné skúmanie rôznych skúseností, foriem a extrémov túžby. Všetko sa odohráva v poloobnaženej a úplne obnaženej polohe, slovne aj fyzicky, vo fantázii aj v realite. Skutočnosť, že pracovníci projektu sú síce nedotknutí, ale aspoň trochu dojatí, nie je prekvapujúca a zodpovedá pocitom divákov. Na rozdiel od iných predstaviteľov súčasnej kinematografie sa Denisovi Côtéovi po hitoch ako Antológia mesta duchov alebo Curling darí vytvárať dynamické filmové priestory (kulisy, prostredia, konštelácie), v ktorých možno zážitky (psychické, fyzické, intelektuálne) vnímať ako hru, a práve preto ich možno využiť na sledovanie reality.
Pustit na Edisonline

Denis Côté


Denis Côté (1973) sa narodil v kanadskom New Brunswicku, po ukončení štúdia filmu začal nakrúcať krátke filmy. Pôsobil ako filmový kritik, počas tohto obdobia dokončil aj svoj prvý celovečerný film Drifting States (2005), s ktorým získal Zlatého leoparda na filmovom festivale v Locarne. O päť rokov neskôr tu bol ocenený aj za réžiu filmu Curling. S filmom Carcasses, uvedeným v sekcii Directors’ Fortnight v Cannes v roku 2009, ako aj drámami Vic + Flo videli medveďa a Sociálna hygiena, ocenenými na Berlinale v rokoch 2013 a 2021, sa Denis Côté radí k najvýraznejším filmárom súčasnej quebeckej kinematografie. Venuje sa témam samoty, intímnych obáv a odcudzenia, skúma ich prostredníctvom hraných aj dokumentárnych filmov a neustále tak posúva hranice svojej formálnej práce.

Réžia
Denis Côté
Scenár
Denis Côté
Strih
Dounia Sichov
Kamera
François Messier-Rheault
Zvuk
Yann Cleary
Hrajú
Larissa Corriveau, Laure Giappiconi, Samir Guesmi, Aude Mathieu, Hinde Rabbaj, Anne Ratte-Polle
Pôvodný názov
Un été comme ça
Anglický názov
That Kind of Summer
Rok
2022
Krajina
Kanada
Jazyk
FR
Titulky
CZ
Stopáž
137 min
Žáner
Dráma, Erotický
Prístupnosť
15+
Datum premiéry
22. 6. 2023
Vstupenky na film nájdete vo svojom obľúbenom kine.
Pustit na Edisonline

Trailer

Ohlasy v médiách

Slant Magazine
„Nežný portrét o solidarite... a závislosti od sexu."
Více
The Guardian
„Film je napriek očakávaniam dosť pôsobivý."
Více
Súbory cookie zhromažďujeme s cieľom lepšie konfigurovať služby webovej stránky. Súhlasom nám umožňujete získavať anonymizované štatistické údaje. Viac informácií nájdete tu. Ďakujem!
Nie
Súhlasím